Laser

ZASADA DZIAŁANIA URZĄDZENIA PHOTO-DYNAMIQ® 

 Laser  łączy oddziaływanie lasera, preparatów chromo-aktywnych oraz pola magnetycznego. Innowacyjna metoda magneto-fotodynamiczna użyta w PHOTO-DYNAMIQ® umożliwia szybką i wyraźną poprawę kondycji skóry z efektem natychmiastowym, bez ryzyka poparzeń i powikłań. Dzięki takiemu połączeniu wzajemnych oddziaływań pól elektrodynamicznych oraz kierunkowo działających specjalistycznych preparatów wyniki zabiegów są skumulowane, skuteczniejsze i widoczne już od pierwszego zabiegu (efekt „glamour”).Włączenie do zabiegów z użyciem PHOTO-DYNAMIQ® specjalnie opracowanych dla programów zabiegowych preparatów chromo-aktywnych  znacząco zwiększa efektywność i skuteczność prowadzonych zabiegów.

 

LASER BIOSTYMULUJĄCY

Ze względu na zastosowane zakresy mocy laserów i w odniesieniu do oddziaływania z tkankami, PHOTO-DYNAMIQ®  zaliczany jest do laserów niskiej mocy o działaniu biostymulującym dla procesów fizjologicznych zachodzących w tkance, poprawiającym mikrokrążenie i przepływ limfy, wpływającym regenerująco i naprawczo. Jednocześnie ze względu na udowodnioną znacząco wyższą skuteczność działania impulsowych pól laserowych w stosunku do wiązki ciągłej na tkankę, w urządzeniu PHOTO-DYNAMIQ® zastosowano 24 różnorodne pola laserowe , których parametry zostały odpowiednio dobrane do programów zabiegowych. Promieniowanie laserowe w połączeniu z polem magnetycznym dla niskiej mocy źródeł ma działanie biostymulujące samonaprawcze, uruchamiające procesy energizujące w tkance dla fal 650nm i 850nm. 

 

Na skuteczność wzajemnego oddziaływania laser-tkanka zasadniczy wpływ ma długość emitowanej wiązki światła w połączeniu z jej absorpcją przez chromofory zawarte w tkance oraz dostarczone do tkanki. Odpowiednio dobrane chromofory do światła o określonej długości fali w połączeniu ze składnikami aktywnymi gwarantują maksymalną absorpcję i wysoką skuteczność skojarzonej techniki działania urządzenia PHOTO-DYNAMIQ®.

 

POLE MAGNETYCZNE

Podobnie jak w przypadku promieniowania laserowego wykazano najwyższą skuteczność działania stymulującego dla zmiennych pól magnetycznych o małych wartościach indukcji (natężenia). W odróżnieniu od innych oddziaływań terapeutycznych, jakim może być poddawany organizm – zewnętrzne pole magnetyczne przenika przez wszystkie struktury tkanek pobudzając procesy biologiczne zachodzące na każdym poziomie począwszy od jąder komórek, komórek, poprzez tkanki do całego organizmu. Oddziaływanie pola magnetycznego na tkankę intensyfikuje procesy metaboliczne, wzmacnia efektywność zachodzących reakcji chemicznych w tkankach, przyspiesza procesy energetyczne, ukrwienie i dotlenienie komórek, poprawia skuteczność i przyspieszenie wnikania składników aktywnych w obszarze oddziaływania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.