Zalecenia

Mezoterapia bezigłowa.

Alternatywną metodą dla mezoterapii tradycyjnej jest mezoterapia bezigłowa. Przede wszystkim jest ona nieinwazyjna i bezbolesna a otrzymane rezultaty są zbliżone do zabiegu z użyciem igły. Transport substancji aktywnych w głąb skóry właściwej umożliwiają:

• pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji i jonoforezy;

• fale ultradźwiękowe.

 

Elektroporacja i jonoforeza.

Oba te zjawiska zachodzą w tym samym czasie. Dzięki czemu uzyskujemy optymalne możliwości wprowadzenia preparatu w głąb skóry nie powodując efektów ubocznych.

 

Elektroporacja

To chwilowa dezintegracja błony komórkowej za pomocą krótkich impulsów elektrycznych. Następuje otworzenie nowych dróg wprowadzania substancji aktywnych. Tworzą się pory i otwieraja się kanały białkowe. Jest to proces odwracalny i jak najbardziej bezpieczny. Nie powoduje zniszczenia błony komórkowej a umożliwia wprowadzenie w głąb skóry odpowiednich lekarstw i kosmeceutyków. Preparaty te działają jeszcze długo po zakończeniu zabiegu(do 48h).

 

Elektroporacja działa również na poziomie warstwy rogowej. Zwiększa przepuszczalność skóry, poprawia dyfuzję i zwieloktrotnia przezskórny transport substancji aktywnych w postaci neutralnych hydrofilowych i naładowanych cząsteczek.

 

Jonoforeza.

Jest to zjawisko fizyczne w którym wykorzystuje się prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Główną drogą transportu dla substancji aktywnych są przydatki skóry (gruczoły potowe i mieszki włosowe). Jonoforeza ułatwia transport substancji przez skórę w formie jonowej lub naładowanej.

 

Fale ultradźwiękowe.

Ultradźwięki działają na skórę poprzez stymulację pojedynczych komórek. Ułatwiają wchłanianie w skórę preparatów kosmetycznych również tych o budowie wielkocząsteczkowej.

Dzięki skorelowanemu działaniu tych trzech metod uzyskujemy szybkie i widoczczne rezultaty w leczeniu cellulitu, spalaniu tkanki tłuszczowej, redukcji linii i zmarszczek oraz w zabiegach liftingujących i poprawiających koloryt skóry.

 

Wskazania do mezoterapii bezigłowej:

• cellulit

• rozstępy

• profilaktyka anty starzeniowa

• utrata elastyczności skóry

• blizny przerosłe

 

Efekty zabiegów:

• wzrost napięcia skóry-efekt liftingu

• znaczne wygładzenie bruzd i zmarszczek

• poprawa kolorytu i morfologii skóry

 

Najlepsze efekty mezoterapii uzyskuje się stosując serię zabiegów. Należy podkreślić fakt, iż jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych indywidualnie do potrzeb klienta.

Możliwość komentowania jest wyłączona.