Historia Refleksologii

Historia Refleksologii

Jest to przykra prawda, ale stopy – podstawa konstrukcji całego ciała – są często zapomniane przez nas w czasie codziennych zajęć.

 

Czym dla roślin są korzenie, tym dla ciała powinny być stopy równie ważne i zauważalne. Mimo wszystko, poświęcamy im za mało uwagi. Codzienna kosmetyka stóp znana już była w starożytnym Egipcie, czego dowiadujemy się z hieroglifów i rysunków ściennych wykonanych 2300 lat p.n.e., znalezionych w grobowcu Ankhmabora (najwyższego dostojnika dworu Faraona) grobowca znanego również jako lekarskiego.

Tłumaczenie hieroglifu głosi „Nie skrzywdź mnie”, na co prowadzący zabieg odpowiada „Ja muszę postępować tak abyś mnie wynagrodził.”

 

Higiena stóp, połączona z odpowiednim rytuałem znana była również z zapisów Biblijnych Starego i Nowego Testamentu. Bardzo prawdopodobne jest, że oprócz higieny miano na uwadze właściwości uzdrawiające uzyskiwane tą drogą.

 

Do czasów współczesnych niektóre części świata, zwłaszcza wschodniego, przywiązują do stóp należyty szacunek i uwagę. W krajach tych, ta naturalna metoda uzdrawiania jest wspaniale zaadoptowana i jest błogosławieństwem dla wielu ludzi.

 

Praca na refleksach stóp i rąk jest pełna siły uzdrawiającej. Nie znaczy to że eliminuje rolę medycyny, lecz pozwala jedynie na utrzymanie akcji zapobiegającej w samym organizmie przed wszelkiego rodzaju dolegliwościami, wykorzystując własny system samoobrony.

Możliwość komentowania jest wyłączona.